Wymiana szyby w oknie drewnianym

- Profesjonalnie z Gwarancją


Wymiana szyby w oknie drewnianym - jak przygotować się do rozmowy, jak to wygląda, ile trwa czasu..Naprawa okien to nie tylko regulacja czy wymiana uszkodzonych okuć, ale również wymiana uszkodzonej szyby. Wymiana szyby w oknie drewnianym zdecydowanie różni się od wymiany szyby w oknie PCV plastikowym, ale o tym później.

Przed kontaktem telefonicznym z nami warto się przygotować. O co będziemy pytali?

 • wymiar szyby orientacyjnie z dokładnością do centymetra
 • czy pakiet szybowy składa się z dwóch czy więcej szyb
 • czy jest to zwykły pakiet czy antywłamaniowy lub bezpieczny
 • czy na oknie zamontowane są rolety, żaluzje, plisy itp. gdyż wymiana szyby będzię się wiązała z ich demontażem i ponownym montażem
 • warto też spisać jeśli coś jest napisane z ramki (zazwyczaj srebrnej) pomiędzy szybami.

  Dane te niezbędne są do przedstawienia oferty cenowej na wymianę szyby. Czym więcej danych tym precyzyjniej jesteśmy w stanie ją podać.

  Oczywiście nie muszą Państwo tego wszystkiego wiedzieć - wymiary to już coś :-) Jeśli nie będziemy mieli informacji o tym jak zbudowany jest pakiet szybowy na wszelki wypadek podamy Państwu ceny w co najmniej dwóch wariantach.

  To czy mają Państwo zamontowane plisy, rolety lub żaluzje oznacza, że poza dodatkowym kosztem demontażu i ponownego montażu zarówno my jak i klient musi zarezerwować dodatkowy czas na wykonanie tej pracy.

  Podczas pierwszej wizyty dokładnie zmierzymy uszkodzony pakiet szybowy, jego wysokość, szerokość jak również określimy jego budowę.
  Będziemy potrzebować zadatku, gdyż jest to element który jest produkowany na indywidualne zamówienie. O wysokości zadatku klient jest informowany podczas umawiania się na pomiar.

  Czas oczekiwania na wykonanie pakietu szybowego to zazwyczaj 2-7 dni roboczych.
  Kiedy pakiet jest już gotowy, umawiamy się na właściwą wizytę w celu wymiany uszkodzonej szyby.

  Czas potrzebny na dokonanie pomiaru plus czyszczenie listewek + ew demontaż rolet, plis, żaluzji ok 30-40 minut.
  Czas potrzebny na wymianę pakietu szybowego 2-3 godzin m.in. w zależności od wielkości szyby

  Uszczelnienie przy szybie w oknie PCV zapewniają uszczelki, natomiast w oknie drewnianym do tego celu używamy silikonu. Musimy przeciąć silikon, wyciągnąć zszywki, wyczyścić listewki jak i ramę skrzydła okiennego, zaszklić nową szybę i ponownie wbić sztyfty i położyć nowy silikon, dlatego też do wymiany szyby w oknie drewnianym potrzebujemy dużo więcej czasu i sprzętu, jak również koszt wymiany jest inny niż w PCV plastikowych.

  Zapraszamy!


  Teren na jakim działamy to Warszawa (Ursus, Włochy, Bemowo, Bielany, Wola, Ochota, Śródmieście, Żoliborz, Mokotów, Ursynów, Praga, Rembertów, Targówek, Bródno, Wawer, Wesoła, Wilanów, Białołęka) jak również miejscowości graniczące takie jak Marki, Zielonka, Piaseczno, Piastów, Pruszków, Milanówek, Brwinów, Grodzisk Mazowiecki, Nadarzyn, Raszyn, Ożarów Mazowiecki, Błonie Masz pytania - DZWOŃ - 501 77 88 22
  Współpracujemy: