Wygięty zawias dolny w oknie - jakie możliwe przyczyny?

wygięty zawias w oknie, wygięty zawias w oknie PCV, wygięty zawias w oknie plastikowym, wygięty zawias w oknie drewnianym, wygięty zawias w balkonie
Zawias dolny prawidłowo zamontowany i sprawny dolega do krawędzi skrzydła okiennego i jest do niego położony równolegle.

Sytuacja, gdy zawias nie jest pionowo wynikać może z kilku przyczyn:

 • jest niedokręcony prawidłowo
 • urwał się jeden z wkrętów mocujących i pod ciężarem zawias się wygiął
 • nie został właściwie osadzony i w takiej pozycji został przykręcony
 • pod ciężarem samego skrzydła okiennego lub innych czynników nienaturalnie obciążających zawias wygina się

  Warto czasem przyjrzeć się zawiasom, szczególnie w tych oknach i balkonach PCV plastikowych czy drewnianych, które są znacznych rozmiarów, są często użytkowane lub mają pakiety trzyszybowe lub antywłamawiowe, które to poprzez swoją dużą masę narażone są na tą przypadłość.

  Jeśli coś takiego zauważymy, warto ze względów bezpieczeństa dokonać naprawy takiego okna poprzez wymianę kompletnego zawiasu na nowy.

  O tym jakie mogą być skutki takiego wygiętego zawiasu już w kolejnym artykule do któgo link zamieścimy już wkrótce poniżej.  Teren na jakim realizujemy Serwis Naprawę Okien to miasto Warszawa (Ursus, Włochy, Bemowo, Bielany, Wola, Ochota, Śródmieście, Żoliborz, Mokotów, Ursynów, Praga, Gocław, Rembertów, Targówek, Bródno, Służewiec, Praga Południe, Wawer, Wesoła, Wilanów, Białołęka, Tarchomin) jak również miejscowości graniczące takie jak Marki, Zielonka, Piaseczno, Piastów, Pruszków, Milanówek, Brwinów, Grodzisk Mazowiecki, Nadarzyn, Raszyn, Ożarów Mazowiecki, Błonie


  Masz pytania?

  DZWOŃ
  501 77 88 22


  Współpracujemy: