____________

Gdzie mamy podwyższoną wilgotność, jakie mogą być tego skutki dla okien i jak im zapobiegać

wilgoc w oknach, zardzewiały zawias w oknie, zardzewiały zawiasCo się dzieje w pomieszczeniach takich jak kuchnia czy łazienka? Czym się różnią od innych okien? - w kuchni gotujemy co sprawia, że jest tam większa niż zwykle wilgotność
- w łazience podczas kąpieli zapewne nie raz, szczególnie w chłodne dni zdarza się, że po ścianach i oknach spływa skroplona para
- zazwyczaj w tych pomieszczeniach okna są tylko uchylane, albo uchylone na stałe, a rzadko kiedy otwierane

To błąd!

W takich miejcach warto szczególnie zwrócić uwagę, aby regulacja a przede wszystki konsrerwacja okien czy balkonów wykonywana była co najmniej raz w roku, jeśli nie częściej.
Dlaczego?
Otóż w przeciwnym wypadku okucia okienne mogą zardzewieć, w szczególności zawiasy.

Scenariusze mogą być różne...od problemów zamknięciem lub otwarciem okna do bezpowrotnego uszczedzenia okna np wyrywając przy otwieraniu zawias razem z profilem okiennym - co wcale nie jest tak rzadkim przypadkiem.

Jeśli będziemy mieli więcej szczęścia to skończy się na naprawie okien / balkonu lub wymianie okuć okienych. Choć trzeba brać pod uwagę to, że taka wymiana może być znacząco przez skorodowane okucia lub wkręty utrudniona lub niemożliwa.

Warto zatem regularnie wg zaleceń producentów raz do roku regulować i konserwować okna i balkony, aby finalnie uniknąć kosztownej naprawy okien, a na co dzień zapewnić sobie komfortowe i bezproblemowe korzystanie ze stolarki okiennej.
Nawet jeśli zawias jest nasmarowany trzeba co jakiś czas okno otworzyć i zamknąć, aby zapewnić mu możliwość pracy w obu zakresach - otwieranie i uchył - pozostanie wtedy sprawny.

Teren na jakim działa Nasz Serwis Naprawa Okien to Warszawa (Ursus, Włochy, Bemowo, Bielany, Wola, Ochota, Śródmieście, Żoliborz, Mokotów, Ursynów, Praga, Rembertów, Targówek, Bródno, Wawer, Wesoła, Wilanów, Białołęka) jak również miejscowości graniczące takie jak: Marki, Zielonka, Piaseczno, Piastów, Pruszków, Milanówek, Brwinów, Grodzisk Mazowiecki, Nadarzyn, Raszyn, Ożarów Mazowiecki, Błonie.

Masz pytania - DZWOŃ 501 77 88 22


Współpracujemy: