Serwis Naprawa Regulacja OkienPCV i DREWNIANYCH -- WARSZAWA 501 77 88 22

               Profesjonalnie i bez ściemy

WK Botiq

Naprawa Okien Warszawa

- Profesjonalnie z Gwarancją


____________
- Dodatkowe uszczelki naklejane, samoprzylepne do okien PCV - pomagają czy mogą nawet zaszkodzić?

Nieuchronnie zbliża się okres kiedy to niska temperatura za oknem będzie coraz częstszym gościem. W połączeniu z wiatrem może to potęgować wszelkie nieszczelności i uczucie chłodu wewnątrz mieszkania. Nie zapominając też o znacznie większych rachunkach za ogrzewanie, jeśli takowe są płatne wg wskazań licznika lub posiadamy indywidualny piec.
Wiele osób w poszukiwaniu rozwiązania tego problemu zamiast skorzystać z profesjonalnego serwisu okien udaje się do najbliższego sklepu i znajduje tam samoprzylepne uszczelki rożnej maści - czy to płaskie, czy w kształcie litery D. Naklejają je często gdzie się tylko da.

Czy takie uszczelki pomagają na nieszczelności i czy służą naszym oknom? Czy mogą zaszkodzić i stać się jedną z przyczyn naprawy okna PCV plastikowego?

Aby odpowiedzieć na te pytania musimy zacząć od samego początku, tzn. od analizy okna PCV w stanie fabrycznym.
Każde okno czy to drzwi balkonowe posiada standardowo zamontowane uszczelki, w większości przypadków jedna jest na skrzydle, a druga na ramie okiennej. Na samych okuciach można w razie potrzeby zwiększyć docisk skrzydła do ramy, tym samym teoretycznie uszczelniając bardziej okna.
Czasem nawet w nowych oknach zwiększenie docisku na max sprawia, że mechanizmy mają zbyt duże obciążenia przez co szybciej się zużywają, czy nawet uszkadzają. A pęknięte okucia oznaczają dodatkowe koszty związane z naprawą okien i konieczność wezwania profesjonalnego serwisu okien.
Dodatkowo, uszczelki gumowe EPDM montowane fabrycznie w oknach PCV plastikowych, bez regularnej konserwacji, a nie oszukujmy się - praktycznie nikt tego nie robi, z czasem parcieją i w skrajnych przypadkach stają się tak twarde jak sam plastik. Regulacja okien w zakresie docisku do ramy staje się niemożliwa, ponieważ w momencie zwiększenia tej wartości okucia mają skrajnie ciężkie warunki do pracy, gdyż twarda uszczelka nie ustępuje jak nowa elastyczna, a okno nie robi się dzięki temu szczelniejsze.
Zazwyczaj kończy się to naprawą okien i wymianą uszkodzonych okuć, które nie są przystosowane, aby takie nienaturalne obciążenia przenosić.
Przy czym warto zauważyć że regulacja okien w zakresie zwiększenia docisku skrzydła do ramy to ok 1,5 mm.


Wracając do pytania z początku artykułu.
Czy uszczelki naklejane pomagają w uszczelnianiu okien czy mogą zaszkodzić i powodować nawet konieczność naprawy okien?

Biorąc pod uwagę powyższe informacje, wyobraźmy sobie, że mając stare sparciałe i twarde uszczelki, możliwość zwiększenia docisku fabrycznie ok 1,5 mm, co samo w sobie może powodować już bardzo duże opory przy zamykaniu - doklejamy dodatkowe 2-3 mm dodatkowej uszczelki.....

Co się dzieje?
Jak mechanizm nie połamie się od razu i jakimś cudem uda się okno zamknąć to pewnie będzie szczelniejsze, ale to tylko kwestia czasu kiedy taki tuning skończy się koniecznością naprawy okna i wymiany uszkodzonych okuć.
I to wszystko przy założeniu, że rama jest idealnie zamontowana, a samo skrzydło okienne jest proste i niewypaczone. W przypadku występowania jednocześnie jeszcze któregoś z tych czynników, naprawa okna jest gwarantowana.
Dlatego uszczelniając okna, kiedy uszczelki są zużyte, należy je wymienić na nowe w miejscu do tego przewidzianym przez producenta. Dla pełnego efektu i dłuższego życia okuć okiennych konieczna jest przy tym również regulacja okien. Najlepiej i najbezpieczniej, aby zajął się tym profesjonalny serwis naprawa okien Warszawa.

Teren na jakim działa Nasz Serwis Naprawa Okien to Warszawa (Ursus, Włochy, Bemowo, Bielany, Wola, Ochota, Śródmieście, Żoliborz, Mokotów, Ursynów, Praga, Rembertów, Targówek, Bródno, Wawer, Wesoła, Wilanów, Białołęka) jak również miejscowości graniczące takie jak: Marki, Zielonka, Piaseczno, Piastów, Pruszków, Milanówek, Brwinów, Grodzisk Mazowiecki, Nadarzyn, Raszyn, Ożarów Mazowiecki, Błonie.

Masz pytania - DZWOŃ 501 77 88 22


Współpracujemy: