____________

Regulacja zima lato w oknach

- co może pójść nie tak?


naprawa okien warszawa regulacja okien lato zima

Regulacja okien zima lato (czyli zwiększenie lub zmniejszenie docisku skrzydła okiennego do ramy) to termin który często pojawia się w mediach przy okazji coraz niższych temperatur.
Niby prosty temat - robi się zimno, okna są nieszczelne - zwiększamy docisk i jest szczelne, koniec tematu.

Jednak nie do końca tak jest. Dlaczego?
Oto przykłady sytuacji gdzie użycie tej regulacji zima lato może nie tylko nie pomóc, lecz także zaszkodzić.

1. uszczelki na ramie lub na skrzydle okiennym są stare, sparciałe i twarde
Efekt: po zwiększeniu docisku okno nie będzie szczelniejsze, a twarda uszczelka nie ustąpi pod większym naciskiem. Jedyne co uzyskamy to większy opór przy zamykaniu, kończący się często uszkodzeniem mechanizmu i koniecznością naprawy okien

2. rama okienna lub skrzydło okienne jest krzywe tzn. jest łukiem
Efekt: po zwiększeniu docisku w sytuacji gdy rama jest prosta, a skrzydło okienne jest łukiem lub odwrotnie, zamykając okno mechanizmy muszą nie tylko standardowo docisnąć skrzydło do ramy delikatnie ściskając uszczelkę. Muszą w tym przypadku dodatkowo nagiąć np krzywy profil, jak również pakiet szybowy w nim się znajdujący do prostej ramy, co powoduje dodatkowy opór, a w skrajnych przypadkach kolizję rolki ryglującej z zaczepem na ramie co również zazwyczaj kończy się koniecznościę wymiany części przez profesjonalny WK Botiq Serwis Okien Warszawa i związane z tym dodatkowe koszty.

3. skrzydło okienne obciera dołem
Efekt: W sytuacji gdy skrzydło okienne obciera dołem jest to już znak, że potrzebna jest regulacja okien. Samo to też skutkuje dodatkowymi oporami przy zamykaniu i ryzykiem zniszczenia okuć okiennych. Po zwiększeniu docisku jeszcze bardziej zwięszamy to ryzyko i

To podstawowe ryzyka przy samodzielnym użyciu regulacji zima lato bez wcześniejszego sprawdzenia czy są warunki aby jej użyć.

Zamiast się zastanawiać i ryzykować zawsze możesz skorzystać z naszych usług WK Botiq Naprawy Okien PCV plastikowych i drewnianych, ich regulacji, wymiany uszczelek, szyb i wielu innych.


Zapraszamy do kontaktu

Teren na jakim działa Nasz Serwis Naprawa Okien to Warszawa (Ursus, Włochy, Bemowo, Bielany, Wola, Ochota, Śródmieście, Żoliborz, Mokotów, Ursynów, Praga, Rembertów, Targówek, Bródno, Wawer, Wesoła, Wilanów, Białołęka) jak również miejscowości graniczące takie jak: Marki, Zielonka, Piaseczno, Piastów, Pruszków, Milanówek, Brwinów, Grodzisk Mazowiecki, Nadarzyn, Raszyn, Ożarów Mazowiecki, Błonie.

Masz pytania - DZWOŃ 501 77 88 22


Współpracujemy: