Regulacja Okien i drzwi balkonowych Warszawa

- Profesjonalnie z Gwarancją • O co właściwie chodzi z tą Regulacją Okien?
 • Kiedy należy ją wykonywać?
 • Co nam może dać?
 • Jak często należy ją wykonywać?
 • Czy regulacja okien jest lekiem na wszystko?
 • Co może sprawić że regulacja okaże się nieskuteczna?

  Na te pytania postaram się za chwilę odpowiedzieć.

  Mówiąc najprościej Regulacja Okien i

  Regulacja Drzwi Balkonowych

  jest to ustawienie położenia skrzydła okiennego względem ramy.

  Sygnałem alarmowym, gdzie

  Regulacja Okien PCV

  Plastikowych jak i Drewnianych jest konieczna, jest sytuacja w której skrzydło ociera o ramę, do normalnego użytkowania potrzebne jest użycie znacznej siły lub trzeba kombinować z ustawieniem klamki, żeby w ogóle otworzyć, uchylić lub zamknąć okno.

  Prawidłowo wykonana Regulacja Okien zaoszczędzi nam przede wszystkim zdrowia i nerwów przy ich użytkowaniu, jak również znacznych wydatków związanych z wymianą uszkodzonych okuć lub całych okien w przypadku starszych modeli do których np. części są już niedostępne na rynku.

  Najlepiej jest wykonywać ją raz do roku wraz ze smarowaniem okuć okiennych, choć częstotliwość ta zależy w dużym stopniu od wielkości skrzydła, rodzaju zastosowanego pakietu szybowego, a co za tym idzie ciężaru skrzydła okiennego, jak również częstotliwości użytkowania danego okna. Doprowadzanie do sytuacji gdzie skrzydło ociera o ramę czy klamka nie dochodzi do końca i wymaga użycia większej niż zwykle siły do zamknięcia wiąże się z ryzykiem uszkodzenia okuć. Dlatego też warto profilaktycznie regularnie regulować okna, aby zapobiec ich zniszczeniu.

  Regulacja Okien jest podstawowym zabiegiem przywracającym oknom ich pełną funkcjonalność i jest niezbędna by służyły one nam długo i bezproblemowo. Niestety jak wszystko ma ona swoje ograniczenia.

  Regulacja i smarowanie okuć poprawia fukcjonowanie okien, lecz w niektórych sytuacjach może nie być wystarczająca, aby wszystko działało idealnie. Do sytuacji tych możemy zaliczyć wszelkie błędy montażu ramy okiennej, od problemów z przekątną (gdzie rama jest rombem lub równoległobokiem) do wybrzuszeń ramy w dowolnym kierunku. Możemy spotkać się również z sytuacją gdzie rama była zamontowana poprawnie, lecz budynek osiadając zmienił jej przekątną. Drugim problemem coraz częściej spotykanym (czasem nawet w prawie nowych oknach) są wypaczone, odkształcone skrzydła okienne zarówno drewniane jak i plastikowe PCV.

  Jeśli powyższe błędy nie są zbyt duże, regulacja poprawi komfort użytkowania i pozwoli uniknąć kosztownej naprawy okien lub wymiany okuć.

  Masz pytania - Dzwoń - 501 77 88 22

  Współpracujemy:
  regulacja okien, regulacja okien warszawa, regulacja okien pcv warszawa, regulacja okien pcv, regulacja okien plastikowych warszawa, regulacja okien plastikowych, regulacja okien drewnianych warszawa, regulacja okien drewnianych, regulacja drzwi balkonowych warszawa, regulacja drzwi balkonowych, regulacja drzwi balkonowych pcv warszawa, regulacja drzwi balkonowych pcv, regulacja drzwi balkonowych plastikowych warszawa, regulacja drzwi balkonowych plastikowych, regulacja drzwi balkonowych drewnianych warszawa, regulacja drzwi balkonowych drewnianych

 • stat4u