Klamka w oknie kręci się dookoła, klamka w oknie przeskakuje

Co się dzieje, jak wygląda naprawa serwis takich okien

Klamka w oknie obraca się dookoła?
Klamka przeskakuje?
Klamka przekręciła się za daleko?

Klamka w oknie PCV lub drewnianym przeskakuje?

Takie sytuacje zdarzają się w oknach PCV plastikowych jak i drewnianych. Sytuacja taka wymaga jak najszybszej naprawy okien i zazwyczaj wizyty profesjonalnego serwisu okien.

Co się stało?

Pierwsza opcja to uszkodzenie klamki. Zdarza się, że wyskakuje wbity lub zanitowany trzpień z klamki, objaw jest taki, że klamka kręci się dookoła, ale wtedy nie ma kompletnie żadnego oporu, kręci się płynnie, nie wywołując żadnej reakcji na mechanizmach okiennych - to dość rzadki przypadek.

Druga opcja to uszkodzona zasuwnica okienna.
To już grubszy temat. Naprawa okien w tym przypadku polega na wymianie zasuwnicy - jeśli okno uszkodziło się przy otwieraniu.

Jeśli uszkodziło się podczas kolizji lub siłowego zamykania - wtedy okno trzeba najpierw otworzyć, co jest czasem nie lada wyzwaniem w sytuacji, gdy jest zaryglowane, a klamka nie reaguje i nie przenosi napędu na mechanizmy ryglujące - w skrajnych przypadkach do wymiany jest całe okno jeśli nie uda się go otworzyć - np w sytuacji gdy to okno drewniane na piętrze bez dostępu z zewnątrz.

Dlatego jeśli klamka w oknie przeskakuje, obraca się dookoła umów się na naprawę okna jak najszybciej. Czym szybciej to zrobisz tym większe szanse na udaną naprawę okna przez nasz serwis okien.

Po wymianie konieczne jest nasmarowanie mechanizmów jak również, w miarę możliwości, regulacja okien w celu usunięcia przyczyny awarii i uniknięciu jej ponownie.

#klamkawokniekręcisiędookoła
#klamkasięobracawoknie
#klamkawoknieprzeskakuje
#naprawaokienwarszawa
#serwisokienwarszawa
#regulacjaokienwarszawa
#wkbotiqnaprawaokienwarszawa
#wkbotiqserwisokienwarszawa

Jeśli mają Państwo dodatkowe pytania w tym temacie zapraszamy do kontaktu.Masz pytania - DZWOŃ - 501 77 88 22Obszar na jakim realizujemy Naprawę Okien to miasto Warszawa (Ursus, Włochy, Bemowo, Bielany, Wola, Ochota, Śródmieście, Żoliborz, Mokotów, Ursynów, Praga, Gocław, Rembertów, Targówek, Bródno, Służewiec, Praga Południe, Wawer, Wesoła, Wilanów, Białołęka, Tarchomin) jak również miejscowości graniczące takie jak Marki, Zielonka, Piaseczno, Piastów, Pruszków, Milanówek, Brwinów, Grodzisk Mazowiecki, Nadarzyn, Raszyn, Ożarów Mazowiecki, Błonie


Współpracujemy:


stat4u