Serwis Naprawa Regulacja OkienPCV i DREWNIANYCH -- WARSZAWA 501 77 88 22

               Profesjonalnie i bez ściemy

WK Botiq

Naprawa Okien Warszawa

- Profesjonalnie z Gwarancją


____________
Dlaczego okna PCV plastikowe nie działają w pełnym słońcu i podczas upałów, a co chodzi?

Sezon wakacyjny w pełni, a przy tym temperatury osiągają kolejne rekordy. Żar lejący się z nieba nie pozostaje bez wpływu na funkcjonowanie okien – szczególnie tych wykonanych z PCV plastikowych.

Wiele materiałów w tym tworzywo PCV czy stal, są wrażliwe na temperatury i pod ich wpływem zmieniają swoją objętość. Nie ma w tym nic dziwnego.
Problem zaczyna się w momencie kiedy słaba jakość + wysoka temperatura (np. okno w pełnym słońcu) spotykają się.
Skutkuje to tym, że profile okienne rozszerzają się czasem na tyle, że w skrajnym momencie skrzydło okienne fizycznie nie mieści się w ramie.
Czy naprawa okna lub regulacja wtedy pomoże?

W takiej sytuacji luz pomiędzy skrzydłem okiennym, a ramą znika i nie ma już miejsca na regulację, wtedy żadna naprawa okna nie pomoże.

Chyba, że jakość okna jest na tyle dobra, że profil "spuchł" tylko nieznacznie i zakres regulacji da się jeszcze użyć - wtedy jest szansa na poprawę.

Jeśli masz problem z otwarciem, zamknięciem czy uchyleniem okna kiedy jest ono nasłonecznione, a po zachodzie słońca wszystko wraca do normy – niestety w wielu przypadkach pozostaje reklamacja do producenta lub unikanie użytkowania okien w okresie kiedy są w pełnym słońcu.
Brzmi to może absurdalnie, ale jest coraz częstszym przypadkiem.

Serwis okien i regulacja może pomóc, ale tylko jeśli okno rozszerza się nieznacznie i pozostaje jakiś choć minimalny luz na regulację. Dlatego przed zdecydowaniem się na naprawę okien w takim przypadku i wezwaniem serwisu okien który wykona regulację warto najpierw okno poobserwować czy problem występuję całą dobę, przy każdej temperaturze czy np. tylko w lato gdy jest nasłonecznione. Jeśli ta druga opcja to można próbować wykonać regulację i konserwację mechanizmów, ale ciężko niestety zagwarantować 100% efekt.

Niezależnie od tego warto regularnie serwisować i regulować okna PCV plastikowe i drewniane, aby jak najdłużej funkcjonowały bez konieczności naprawy. WK Botiq Serwis Naprawa Okien Warszawa chętnie w tym Państwu pomoże.
Generalnie temat śliski niestety coraz bardziej powszechny.

Trochę o regulacji okien Działamy na terenie Warszawy i najbliższych okolic.
Zapraszamy do współpracy
Teren na jakim działa Nasz Serwis Naprawa Okien to Warszawa (Ursus, Włochy, Bemowo, Bielany, Wola, Ochota, Śródmieście, Żoliborz, Mokotów, Ursynów, Praga, Rembertów, Targówek, Bródno, Wawer, Wesoła, Wilanów, Białołęka) jak również miejscowości graniczące takie jak: Marki, Zielonka, Piaseczno, Piastów, Pruszków, Milanówek, Brwinów, Grodzisk Mazowiecki, Nadarzyn, Raszyn, Ożarów Mazowiecki, Błonie.

Masz pytania - DZWOŃ 501 77 88 22


Współpracujemy: