Serwis Naprawa Regulacja OkienPCV i DREWNIANYCH -- WARSZAWA 501 77 88 22

               Profesjonalnie i bez ściemy

WK Botiq

Naprawa Okien Warszawa

- Profesjonalnie z Gwarancją


____________
Co we współczesnych oknach może wymagać naprawy i dlaczego? Krótko i na temat.* Co może się zepsuć w oknie? (PCV, drewnianym)

* Przyczyny problemów wymagających naprawy okna


Obecnie większość produktów jest wytwarzanych na zasadzie, aby przeżyło gwarancję. Nie ominęło to również okien - gdzie znane są przypadki, że nawet po pół roku pojawiają się problemy niemożliwe do naprawy. Ale to inny temat.

Co może się zepsuć w oknie?
 • Okucia okienne czyli mechanizmy, dzięki którym okna posiadają funkcję otwierania, uchylania, mikrowentylację jednostopniową lub wielostopniową itd. Najczęstszą usterką jest uszkodzenie zasuwnicy, objawia się to przeskakiwaniem, obracaniem się klamki dookoła.
 • Pakiet szybowy. Co z nim może się stać? Poza standardowym uszkodzeniem szyby poprzez stłuczenie, szkło pęka samoistnie z wielu, czasem nakładających się na siebie przyczyn. Najczęściej pod wpływem skrajnej temperatury, czy to wysokiej - przy dużym nasłonecznieniu - czy przy mrozie. Pakiet szybowy, który zazwyczaj między dwiema lub trzema szybami wypełniony jest argonem, może się też rozszczelnić.
 • Uszczelki - te gumowe, które stanowią zdecydowaną większość stosowanych we współczesnych oknach, zwyczajnie się zużywają. Stają się coraz niższe, a co najważniejsze, bez odpowiedniej pielęgnacji, parcieją, stają się twarde przez co tracą kompletnie swoje właściwości izolacji akustycznej i termicznej.
 • Profile okienne - co z nimi się może dziać? Rama okienna, jeśli jest poprawnie zamontowana, nie zmieni swojego ustawienia. Trzymają ją kotwy lub wkręty, pianka montażowa i dodatkowo obróbka tynkarska dodaje swoje. Skrzydła okienne, szczególnie często używane, czy pozostawiane w pozycji otwartej lub uchylonej na dłuższy czas, w połączeniu z kiepską ich jakością coraz częściej wypaczają się, mówiąc inaczej krzywią się. Niestety z tą przypadłością niewiele można zrobić.


 • W oknach drewnianych dodatkowo uszkodzeniu ulega samo drewno, szczególnie od strony zewnętrznej i z kierunków gdzie jest bardziej narażone na oddziaływanie warunków atmosferycznych - nasłonecznienie czy deszcz. Początkowo uszkadza się sama powierzchnia lakiernicza. Jeśli nie zareagujemy w czas, uszkodzeniu ulegnie również samo drewno.
 • Przy słabej wentylacji, okna drewniane mogą się odkształcać, wypaczać - szczególnie okna balkonowePrzyczyny problemów z oknami - w skrócie:
 • brak regularnej regulacji okien (uszkodzenia okuć, trudności z zamykaniem)
 • brak konserwacji okuć okiennych (j.w.)
 • błędy montażu ramy okiennej (nieszczelności, opory przy zamykaniu)
 • słaba jakość profilu okiennego (j.w. + kolizje z innymi elementami)
 • brak konserwacji uszczelek w oknach (utrata izolacji akustycznej i termicznej, większe opory przy zamykaniu)
 • słaba jakość uszczelki (j.w + potrzeba wymiany nawet już po 5 latach, brak możliwości wymiany uszczelek)
 • problemy z wentylacją w mieszkaniu (parowanie szyb od wewnątrz mieszkania, grzyb, wypaczanie się okien drewnianych)
 • zbyt szczelne okna, brak wietrzenia lub rozszczelniania w zimie (j.w.)
 • duże nasłonecznienie okna PCV (odkształcenia, zwiększanie objętości, problemy z zamykaniem/otwieraniem)
 • duże nasłonecznienie (pękanie szyb)
 • niepomalowanie okna drewnianego w odpowiednim momencie (gnicie drewna, naprawa lub wymiana całego okna)


Większości powyższych problemów można uniknąć poprzez regularną regulację okien, konserwację okuć i uszczelek. Pozwala to zapobiec kosztowej naprawie okna lub wymianie uszkodzonych części (okuć)

Wyregulowane okna i nasmarowane mechanizmy to podstawa dla funkcjonowania okien zarówno wykonanych z drewna jak i PCV, ale nie tylko. To również poprawa komfortu użytkowania, brak konieczności używania znacznej siły przy zamykaniu okien. Oszczędzasz czas, pieniądze, nerwy i zdrowie.

Dobrego dnia :-)


Teren na jakim działa Nasz Serwis Naprawa Okien to Warszawa (Ursus, Włochy, Bemowo, Bielany, Wola, Ochota, Śródmieście, Żoliborz, Mokotów, Ursynów, Praga, Rembertów, Targówek, Bródno, Wawer, Wesoła, Wilanów, Białołęka) jak również miejscowości graniczące takie jak: Marki, Zielonka, Piaseczno, Piastów, Pruszków, Milanówek, Brwinów, Grodzisk Mazowiecki, Nadarzyn, Raszyn, Ożarów Mazowiecki, Błonie.

Masz pytania - DZWOŃ 501 77 88 22


Współpracujemy: