Serwis Naprawa Regulacja OkienPCV i DREWNIANYCH -- WARSZAWA 501 77 88 22

NAPRAWA OKIEN WARSZAWA 501 77 88 22

Naprawa Okien Warszawa - Profesjonalnie z GwarancjąWymiana zawiasu dolnego w oknach PCV plastikowych i Drewnianych - uszkodzony urwany zawias w oknie PCV plastikowym lub drewnianym

Uszkodzony, urwany dolny zawias w oknie PCV plastikowym, drewnianym - jakie mogą przyczyny, jak zapobiegać awarii i co zrobić kiedy jest już po fakcie i zawias dolny jest urwany a skrzydło okienne wypadło z ramy.
Zawiasy dolne w oknach przystosowane są do przenoszenia obciążenia głównie w pionie i w tym temacie dają sobie doskonale radę. Dlaczego więc w ogóle się uszkadzają? Przyczyny są różne, choć siła i kierunek ich działania podobne.
Pierwsza przyczyna to brak smarowania i rzadkie otwieranie okna. Kiedy smaru nie ma bolec zawiasu i element na skrzydle który z nim bezpośrednio współpracuje stopniowo rdzewieje, dostają się tam również zanieczyszczenia co powoduje że zawias przy otwieraniu okna ma coraz większe opory, a w finalnej wersji całkiem się zapieka i urywa. Proces ten postępuje z czasem więc możemy nie zauważyć zwiększonych oporów.
Z drugiej strony też czym większe, szersze skrzydło okienne tym trudniej wyczuć te opory gdyż działamy wtedy jeszcze większą siłą, dźwignią.
W grupie ryzyka są też okna w miejscach o podwyższonej wilgotności takich jak łazienka czy kuchnia gdzie dodatkowo okna używane są głównie uchylnie, a otwierane tylko do mycia. Aby temu zapobiec wystarczy regularnie konserwować zawias.
Kolejna przyczyna to wyrwanie, uszkodzenie zawiasu po uderzeniu w wąski glif kiedy to skrzydło okienne otworzy się ponad 90 stopni

.................. Często bywa to wynikiem nieuwagi lub przeciągu.
Inna przyczyna to obcieranie skrzydła okiennego o ramę. Czym bliżej zawiasu znajduje się punkt kolizji tym większe szanse na wyłamanie zawiasu przez dźwignię która przez to powstaje. Może się tak dziać przez brak regulacji okien i przez to za bardzo opuszczone skrzydło, ale również kiedy skrzydło jest wypaczone (jest wygięte w łuk do dołu). Tak czy inaczej trzeba wykorzystać refulację w celu zniwelowania tej sytaucji.
A kiedy mamy już wyrwany uszkodzony zawias?
Wtedy konieczna jest jego wymiana. Ale nie zawsze jest to takie proste. Czasem uszkodzony jest profil okienny do którego przykręcony jest zawias, czasem urwane wkręty mocujące zostają w profilu i nie ma jak ich wyjąć. Wtedy trzeba próbować z zawiasami innych producentów, które mają inne rozstawy bolców i wkrętów lub zastosować zawias o innej konstrukcji.
Podsumowując warto dbać regularnie o swoje okna poprzez regulację skrzydeł, smarowanie okuć co pozwoli zaoszczedzić nerwów i wydatków z związanych z ewentualną naprawą okna.Masz pytania - DZWOŃ - 501 77 88 22
Współpracujemy:


stat4u