Serwis Naprawa Regulacja OkienPCV i DREWNIANYCH -- WARSZAWA 501 77 88 22

NAPRAWA OKIEN WARSZAWA 501 77 88 22

Naprawa Okien Warszawa - Profesjonalnie z Gwarancją

okno zostało na uchyle, zablokowana klamka w pozycji uchylnej, zablokowana klamka na uchyle, naprawa okna warszawa

Okno zostało na uchyle, zablokowana klamka w pozycji uchylnej - diagnoza - naprawa

Uchyliliśmy okno PCV (plastikowe) lub drewniane, ale nie możemy wrócić klamką spowrotem do pozycji otwartej lub zamkniętej
- co się stało, jakie mogą być tego przyczyny, jak przebiega naprawa?

Czasem okno zacina się na mikrowentylacji. Jest to element bardzo czuły na prawidłową regulację. Potrzebna jest wtedy regulacja i smarowanie mechanizmów.
Aby mikrowentylacja działała poprawnie okno musi być dobrze zamontowane, a skrzydło okienne proste. Ostatnio coraz częściej zdarza się, że skrzydło jest odkształcone (wypaczone). Powoduje to kolizję przy powrocie klamki z pozycji uchylnej do otwartej. Można wtedy próbować zadziałać regulacją, ale w zależności od stopnia odkształcenia może się to okazać nieskuteczne. W skrajnej sytuacji pozostaje całkowite usunięcie tej funkcji.

Inna przyczyna to blokada obrotu klamki znajdująca się w rozwórce. Mechanizm ten czasem się zacina, czasem jest to kwestia potrzebnej regulacji, nasmarowania, a czasem najlepszym rozwiązaniem jest usunięcie jej. W większości stosowanych okuć jest to możliwe. Zapobiega to powtórzeniu się podobnej sytuacji, jak również zdarzenia w którym wracając z pozycji uchylnej wykonamy ruch klamką za szybko i mechanizm rozwórki "minie się". Wtedy wszystkie rygle są zamknięte, natomiast dociski przy uchyle pozostają otwarte. Efektem tego jest blokada klamki w pozycji zamkniętej i niemożność otwarcia okna.

Może też zdarzyć się, że okucie na skutek zbyt dużych oporów spowodowanych brakiem regulacji i smarowania i przez to zamykania "na siłę" pęknie lub rozłączy się, może to skutkować zablokowaniem klamki w pozycji uchylnej. Naprawa i otwarcie takiego okna może wymagać czasem bardziej skomplikowanych zabiegów, aby możliwe było otwarcie go i usunięcie usterki.

Zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem jest telefon do Profesjonalnego Serwisu Okien WK Botiq.
Jeśli już próbujemy coś robić samodzielnie unikajmy rozwiązań siłowych gdyż ryzykujemy uszkodzenie okuć, a tym samym podnosimy znacznie koszt naprawy okna.Masz pytania - DZWOŃ - 501 77 88 22
Współpracujemy:


stat4u