Serwis Naprawa Regulacja OkienPCV i DREWNIANYCH -- WARSZAWA 501 77 88 22

NAPRAWA OKIEN WARSZAWA 501 77 88 22

Klamka w oknie kręci się dookoła, przeskakuje... co się dzieje jak wygląda naprawa oknaJeśli klamka w oknie PCV czy drewnianym kręci się dookoła lub przeskakuje nie powodując przesuwania rygli w okuciach na 98% uszkodzony jest mechanizm ryglujący. Bardzo rzadko jest to wina uszkodzonej klamki, choć czasem się to zdarza.
Kiedy klamka przeskoczy po raz pierwszy warto niezwłocznie skontaktować się w Naszym Serwisem w celu dokonania naprawy okna, gdyż przy tego rodzaju uszkodzeniach na początku okno będzie się jeszcze w miarę otwierać i zamykać, póki mechanizm nie rozsypie się całkiem.
W miarę użytkowania w takim stanie coraz trudniej będzie z niego korzystać, aż do momentu całkowitego uszkodzenia. Wtedy w zależności w jakim momencie to nastąpi może być problem z dokonaniem naprawy. Dlaczego?

Okucia okienne są zamontowane dookoła skrzydła okiennego, po zamknięciu są one niewidoczne dla użytkownika. Stąd też kiedy powyżej opisana usterka nastąpi w momencie zamykania, zaryglowane mechanizmy w niektórych przypadkach mogą uniemożliwić całkiem otwarcie okna, a tym samym wymianę okucia i naprawę. W niektórych sytuacjach do otwarcia okna konieczne będzie wyjęcie pakietu szybowego, co wiąże się z dodatkowymi kosztami, ale też nie zawsze jest możliwe.
Np. w oknie jednoskrzydłowym drewnianym które znajduje się na wyższej kondygnacji, w przypadku całkowitego uszkodzenia mechanizmu przy zamykaniu (gdy okucia nie reagują już na ruchy klamką) wyjęcie pakietu szybowego jest niemożliwe, gdyż wymaga to przecięcia uszczelnienia silikonowego również z zewnątrz gdzie nie ma fizycznie dostępu.
W grupie dużego ryzyka są również okna z okuciami WK2 tzn antywłamaniowymi gdzie mechanizmów ryglujących jest dużo więcej niż w standardowej wersji i czasem nawet po wyjęciu szyby otwarcie, a przez to i naprawa usterki, może się okazać niemożliwe.

Reasumując, jeśli klamka przeskakuje, obraca się dookoła i przez to powoduje problemy w domknięciem lub otwarciem okna warto jak najszybciej dokonać naprawy. Pozwoli to zaoszczędzić dodatkowych kosztów związanych z wyjęciem i włożeniem pakietu szybowego, a w niektorych przypadkach również wymiany całego okna. Jeśli okno zostanie w pozycji otwartej lub uchylonej poważnie zwiększy to szanse powodzenia naprawy i obniży kwotę jaką trzeba będzie ponieść, aby przywrócić jego pełną fukncjonalność.
Jeśli mają Państwo dodatkowe pytania w tym temacie zapraszamy do kontaktu.Masz pytania - DZWOŃ - 501 77 88 22


Współpracujemy:


stat4u